akureno-logo
akureno-regeneracja-baterii

DF-LIGHT

Płyn odsiarczający DF-LIGHT do profilaktycznego odsiarczania baterii trakcyjnych, głębokiego rozładowania.

 

75-regeneracja baterii 1

Płyn w zalecanej dawce 1 napełnienie na 6 miesięcy, przeznaczony do odsiarczania baterii nowych, lub w dobrym stanie. (długa praca baterii).
Baterie starsze jak 5 lat, lub o sprawności poniżej 60% należy uzupełniać płynem wielokrotnie, aż do uzyskania zadawalającego efektu.

Płyn DF-LIGHTT dolewa się tak jak wodę demineralizowaną, w celach profilaktycznych raz na 6 miesięcy (przy nowej baterii).

DF light płyn odsiarczający

Baterię wyładowaną i z ubytkiem wody demineralizowanej uzupełnia się płynem DF-LIGHT, do poprawnego poziomu elektrolitu. Należy pamiętać objętość elektrolitu przed naładowaniem jest mniejsza niż po naładowaniu.

Dlatego zostawiamy miejsce na podniesienie się elektrolitu po naładowaniu. Po zalaniu płynem DESULFURIZATION fluid LIGHTT DF-LIGHT baterię podłączamy do prostownika i ładujemy w cyklu automatycznym najlepsze efekty uzyskuje się załączając program odsiarczający lub 2-3krotne ładowanie baterii (po naładowaniu baterii rozłączamy i ponownie załączamy i tak 2-3 razy.
Baterie starsze i mocniej zasiarczone wymagają wielokrotnego powtórzenia uzupełniania płynem DF-LIGHT zamiast wodą zdemineralizowaną.

Płyn DF-LIGHT może być uzupełniany w sposób automatyczny lub ręczny.

Płyn odwraca zasiarczenie i zagęszcza elektrolit.

Po takim zalaniu zaleca się ładowanie wyrównawcze lub 2-3 krotne ładowanie.

Płyn dostępny w opakowaniach 5L, 30L i 1000L

Jeżeli powodem krótkiej pracy baterii jest spłynięcie masy aktywnej lub zwarcie.
Płyn nie podniesie sprawności baterii.

W takich przypadkach skuteczna może okazać się dopiero profesjonalna regeneracja.

Podczas napełniania należy pamiętać o zasadach BHP Okulary ochronne na oczy i rękawice gumowe na dłoniach.

W przypadku kontaktu płynu z ciałem zmyć dużą ilością wody.

Produkt biodegradowalny.

Stosowanie AKURENO DF LIGHT jest bardzo proste, po prostu ubytek wody zdemineralizowanej w rozładowanej baterii uzupełnia się płynem AKURENO DF LIGHT. AKURENO DF LIGHT może być uzupełniany zarówno w sposób automatyczny przez system centralnego napełniania, jak i ręcznie. Następnie należy naładować baterię do pełna.
Przykładowe proporcje stosowania AKURENO DF LIGHTT dla baterii 48 V 620 Ah to 0,25 litra na każdą celę, czyli 6 litrów na całą baterię (0,25 l x 24 cele = 6 litrów).
Jednorazowy koszt profilaktycznego zastosowania płynu AKURENO DF LIGHT dla przykładowej baterii 48 V 620 Ah to 36,6 zł netto ( 6 litrów x 6,1 zł netto za 1 litr płynu = 36,1 zł netto)
AKURENO DF LIGHTT jest dostępny w pojemnikach 5, 30, 1000 litrów.
Dbając o baterię, możemy wydłużyć jeż żywot nawet do 10 lat utrzymując ciągle sprawność powyżej 70%, bez konieczności wymiany w międzyczasie pojedynczych cel.
Podsumowując, należy zaznaczyć, że stosując AKURENO DF LIGHTT zyskujesz:

  •  olbrzymią oszczędność kosztów,
  •  całkowicie sprawny akumulator,
  •  dwukrotnie wydłużoną żywotność akumulatora,
  •  oszczędność energii,
  •  skrócenie czasu ładowania akumulatora.