DF LIGHT

Płyn odsiarczający dla nowych akumulatorów

DF PREMIUM

Płyn odsiarczający dla akumulatorów starszych niż 3 lata

DF GOLD

Płyn odsiarczający dla akumulatorów starszych niż 4 lata

DF GOLD+

Płyn odsiarczający dla akumulatorów starszych niż 5 lat

Co to jest i jak działa?

Płyn odsiarczający DF, do rodziny której należą DF-LIGHT , DF-PREMIUM, DF-GOLD, DF-GOLD PLUS służy do profilaktycznego odsiarczania baterii trakcyjnych głębokiego rozładowania.

Płyn w zalecanej dawce 1 napełnienie na 6 miesięcy, przeznaczony do odsiarczania baterii nowych, lub w dobrym stanie (długa praca baterii). Baterie starsze jak 5 lat, lub o sprawności poniżej 60% należy uzupełniać płynem wielokrotnie, aż do uzyskania zadawalającego efektu.

Płyn DF dolewa się tak jak wodę demineralizowaną, w celach profilaktycznych raz na 6 miesięcy (przy nowej baterii). Baterie starsze 3-leteni stosujemy DF-PREMIUM, 4-letenie stosujemy DF-GOLD, 5-letenie stosujemy DF-GOLD PLUS. 

Baterię wyładowaną i z ubytkiem wody demineralizowanej uzupełnia się płynem DF, do poprawnego poziomu elektrolitu. Należy pamiętać objętość elektrolitu przed naładowaniem jest mniejsza niż po naładowaniu.

Dlatego zostawiamy miejsce na podniesienie się elektrolitu po naładowaniu. Po zalaniu płynem DESULFURIZATION FLUID LIGHT: DF-LIGHT, DF-PREMIUM, DF-GOLD, DF-GOLD PLUS  baterię podłączamy do prostownika i ładujemy w cyklu automatycznym najlepsze efekty uzyskuje się załączając program odsiarczający lub 2-3 krotne ładowanie baterii (po naładowaniu baterii rozłączamy i ponownie załączamy i tak 2-3 razy.

 

Baterie starsze i mocniej zasiarczone wymagają wielokrotnego powtórzenia uzupełniania płynem DF-LIGHT zamiast wodą zdemineralizowaną.

 

Płyn dostępny w opakowaniach 5L, 20L i 1000L

Stosowanie

Stosowanie AKURENO DF LIGHT jest bardzo proste, po prostu ubytek wody zdemineralizowanej w rozładowanej baterii uzupełnia się płynem DF LIGHT.

Płyn DF-LIGHT, DF-PREMIUM, DF-GOLD, DF-GOLD PLUS, może być uzupełniany w sposób automatyczny przez system centralnego napełniania, jak i ręcznie lub ręczny.

Płyn odwraca zasiarczenie i zagęszcza elektrolit.

Po zalaniu zaleca się ładowanie wyrównawcze lub 2-3 krotne ładowanie.

Jeżeli powodem krótkiej pracy baterii jest spłynięcie masy aktywnej lub zwarcie.
Płyn nie podniesie sprawności baterii.

W takich przypadkach skuteczna może okazać się dopiero profesjonalna regeneracja.

Podczas napełniania należy pamiętać o zasadach BHP Okulary ochronne na oczy i rękawice gumowe na dłoniach.

W przypadku kontaktu płynu z ciałem zmyć dużą ilością wody.

Produkt biodegradowalny.

Przykładowe proporcje stosowania AKURENO DF LIGHT dla baterii 48 V 620 Ah to 0,25 litra na każdą celę, czyli 6 litrów na całą baterię (0,25 l x 24 cele = 6 litrów).
Jednorazowy koszt profilaktycznego zastosowania płynu AKURENO DF LIGHT dla przykładowej baterii 48 V 620 Ah to 36,6 zł netto ( 6 litrów x 6,1 zł netto za 1 litr płynu = 36,1 zł netto)

Dbając o baterię, możemy wydłużyć jeż żywot nawet do 10 lat utrzymując ciągle sprawność powyżej 70%, bez konieczności wymiany w międzyczasie pojedynczych cel.

 Podsumowując, należy zaznaczyć, że stosując DF zyskujesz:

  • całkowicie sprawny akumulator,
  • dwukrotnie wydłużoną żywotność akumulatora,
  • olbrzymią oszczędność kosztów,
  • oszczędność energii,
  • skrócenie czasu ładowania akumulatora.

PORTFOLIO PRODUKTÓW:

DF LIGHT

Płyn odsiarczający dla nowych akumulatorów

DF PREMIUM

Płyn odsiarczający dla akumulatorów starszych niż 3 lata

DF GOLD

Płyn odsiarczający dla akumulatorów starszych niż 4 lata

DF GOLD+

Płyn odsiarczający dla akumulatorów starszych niż 5 lat

Scroll to Top