Historia

Firma AKURNO wywodzi się z powstałej w 2003 r. firmy „MAR – CIU”. Stworzenie w 2009 r. firmy AKURENO, zajmującej się regeneracją akumulatorów, było odpowiedzią na problem kosztów wymiany akumulatorów samochodowych oraz kosztów utylizacji zużytych baterii. Poszukując możliwości przedłużenia okresu eksploatacji akumulatorów, zainteresowaliśmy się technologią regeneracji akumulatorów samochodowych stosowaną przez firmę Battery Doctors z Pensylwanii, USA. Stosowana przez tą firmę technologia była innowacyjna, unikalna, stabilna i skalowalna. Pozwalała na stworzenie przyjaznego dla środowiska procesu regeneracji baterii, który wydłużał okres eksploatacji akumulatorów, chroniąc środowisko naturalne poprzez zmniejszenie ilości CO2, wydłużenie procesu obiegu ołowiu, zmniejszenie zanieczyszczenia związanego z utylizacją zużytych baterii. 

W 2009 roku, po kilkutygodniowym szkoleniu w siedzibie firmy Battery Doctors, niedaleko Nowego Jorku, USA, rozpoczęliśmy regenerację baterii, początkowo obsługując klientów indywidualnych i regenerując małe baterie rozruchowe (samochodowe). 

Wraz z rozwojem kompetencji, z początkiem roku 2010 przestawiliśmy profil firmy wyłącznie na regenerację baterii kwasowo – ołowiowych głębokiego rozładowania, w tym głównie do wózków widłowych wykorzystywanych w logistyce wewnętrznej, co w jeszcze większym stopniu pozwalało na redukcję negatywnego wpływu utylizacji akumulatorów na środowisko naturalne i było odpowiedzią na problem, dużo wyższych niż w przypadku akumulatorów samochodowych, kosztów wymiany baterii trakcyjnych oraz kosztów ich utylizacji.

Scroll to Top